Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski

WYSTARTOWAŁY MISTRZOSTWA EUROPY U-22 TARGU JIU (ROM) – 2018
POLKI MAJĄ JUŻ TRZY PÓŁFINAŁY I JEDEN FINAŁ
NA RINGU NASI BOKSUJĄ ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

W rumuńskiej miejscowości Targu Jiu rozpoczęły się mistrzostwa Europy U-22, które – po raz pierwszy w historii – rozgrywane są zarówno w rywalizacji kobiecej, jak i męskiej.


Nasze zawodniczki – już po zakończeniu ceremonii losowania – miały zagwarantowane cztery miejsca na podium: Natalia Barbusińska (64 kg), Natalia Marczykowska (69 kg) oraz Elżbieta Wójcik (75 kg) – które znalazły się w półfinałowej strefie zmagań oraz Agata Kaczmarska (81 kg) – która znalazła się w finale mistrzostw. Ostatecznie w rumuńskich zmaganiach bierze udział 77 zawodniczek.

A oto nazwiska rywalek naszych pięściarek:

W kat 51 kg: Angelika Krzysztoforska zmierzy się w 1/4 z Alexandrą Viglasi (HUN) W kat. 64 kg: Natalia Barbusińska zaboksuje w półfinale ze zwyciężczynią walki pomiędzy Rebeccą Nicoli (ITA), a Austeją Auciote (LTU) W kat. 69 kg: Natalia Marczykowska czeka w półfinałowej strefie zmagań na zwyciężczynię spotkania Monici Floridia (ITA) z Vivien Budai (HUN) W półfinale kat. 75 kg Elżbieta Wójcik skrzyżuje rękawice z Busenaz Surmeneli (TUR) Wreszcie w finale kat. 81 kg Agata Kaczmarska spotka się z Selmą Karakoyun (TUR)

W rywalizacji kobiecej rumuńskich mistrzostw nasze zawodniczki stoczyły już dwa pojedynki.

W pierwszym Wiktoria Sądej (kat. 48 kg) w spotkaniu z Marie Maciejewski (GER) – mimo dobrej postawy w ringu – nie znalazła uznania w oczach sędziów, przegrywając stosunkiem głosów 3:2.

Natomiast w kolejnym pojedynku Anna Góralska (54 kg) – debiutując w tej edycji kontynentalnych zmagań – zwyciężyła 5:0 Mandy Berg (GER). W następnej walce – której stawką będzie już awans do strefy medalowej rumuńskich mistrzostw – wychowanka trenera Łukasz Butryńskiego zmierzy się z Angelą Nagg (HUN).

O kontynentalną sławę na rumuńskim ringu walczą także pięściarze, którzy w sile 202 zawodników – w tym 7 z Polski – przybyli do Targu Jiu.

49 kg: Jakub Słomiński będzie boksować z Samuelem Carmoną (ESP) 60 kg: Adrian Kowal wylosował Dmitriya Asanova (BLR) 64 kg: Karol Kowal zmierzy się ze zwycięzcą walki pomiędzy Vasile Socio (ROM) i Hugo Micaleffem (MNG) 69 kg: Filip Wąchała wylosował z Ljulziama Ismaila (MKD) 81 kg: Jakub Kasprzak zaboksuje z Sergeyem Murashevem (RUS) 91 kg: Michał Soczyński spotka się z Serhiyem Horskovem (UKR) +91 kg: Kamil Bodzioch skrzyżuje rękawice z Karoly Berkim (HUN)

Z wymienionych wyżej Polaków w mistrzostwach boksowali już Adrian Kowal (60 kg), który przegrał na punkty 5:0 z Dmitriyem Asanovem (BLR) oraz Filip Wąchała (69 kg), który w dobrym stylu zwyciężył na punkty 4:1 Ljulzima Ismaila (MKD). W pojedynku o awans do ósemki najlepszych zawodników tej wagi Polak spotka się z Vladilavem Savotsyanovem (RUS).