Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski

POLSKA – SZWECJA NA RINGU W SŁUPSKU – 13.04.2018

W dniu 13.04.2018r. (piątek) na ringu w Słupsku w Hali Gryfia, przy ul. Szczecińskiej 99 rozegrany zostanie oficjalny mecz międzypaństwowy męskich reprezentacji Polski i Szwecji. To kolejne pięściarskie wydarzenie, będące częściąŚwiatowych Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, które – po zwycięskich meczach naszych reprezentantów nad Białorusią, Niemcami, Armenią, Irlandią i Węgrami w ub. roku – inauguruje te zmagania w bieżącym sezonie.

Warto dodać, że dla prężnie działającego słupskiego środowiska pięściarskiego wydarzenie to nie jest debiutem organizacyjnym. W przeszłości na ringu ustawionym w mieście nad Słupią o mistrzowskie tytuły rywalizowali wielokrotnie przedstawiciele grup wiekowych: juniorów, młodzieżowców i seniorów.

Także od strony sportowej Słupsk na pięściarskiej mapie naszego kraju nie jest ziemią nieznaną. To tutaj – pod okiem Aleksego Antkiewicza, patrona bieżącego roku – dojrzewały talenty: Kazimierza Adacha – wielokrotnego mistrza Polski i brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, Marka Pałuckiego – wielokrotnego mistrza Polski. W słupskich Czarnych boksowali także: Jan Dydak – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu, Cezary Banasiak – brązowy medalista MEJ w Kopenhadze. W tym gronie nie może zabraknąć Dariusza Michalczewskiego – brązowego medalisty MEJ w Kopenhadze, a następnie zawodowego mistrza świata w wersjach: WBO, IBF i WBA.

Również na pięściarskiej niwie międzynarodowej słupszczanie już w przeszłości pokazali, że potrafią organizować wydarzenia o dużym ciężarze gatunkowym.

Kibicom boksu warto przypomnieć, że to właśnie na ringu w Słupsku – 18.10.1987r. – rozegrany został oficjalny mecz reprezentacji Polski i Anglii, zakończony zwycięstwem biało-czerwonych 12:10. Punkty dla Polski zdobyli wówczas: Sławomir Żeromiński (54 kg), Piotr Marcinkowski (60 kg), Dariusz Kosedowski (60 kg), Andrzej Możdżeń (63,5 kg), Dariusz Michalczewski (71 kg) oraz Andrzej Gołota (+91 kg), który po zaciętej walce pokonał na punkty Henry’ego Akinwande – późniejszego zawodowego mistrza świata wagi ciężkiej w wersji WBO.

W najbliższy piątek (13.04.2018r.) kibiców pięściarstwa olimpijskiego zapraszamy do słupskiej Hali Gryfii o godz. 16.00. Natomiast tych wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć tego dnia do Słupska informujemy, że bezpośrednią transmisję z Meczu Polska – Szwecja przeprowadzi TVP SPORT w godz. 17.00 – 20.00.

W meczu boksować będą ( Polacy zostali wymienieni na pierwszym miejscu):

60 kg: Adrian Kowal – Biniam Tesfagabr

64 kg: Damian Durkacz – Emil Harrysson

69 kg: Eryk Apresyan – Adolphe Sylva

69 kg: Natan Konszewicz – Mohammed Al-Maliki

75 kg: Bartosz Gołębiewski – Adam Chartoi

81 kg: Jakub Kasprzak – Liridon Nuha

81 kg: Mateusz Goiński – Victor Olsson

91 kg: Tomasz Niedźwiecki – Agit Bilge