Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski

SŁUPSKI RING PRYZJAZNY BIAŁO-CZERWONYM. POLSKA – SZWECJA 10:6

W przeszłości słupska Hala Gryfii wielokrotnie była miejscem, w którym na kibiców szlachetnej szermierki na pięści czekały wielkie sportowe emocji. Tak było i tym razem – podczas meczu Polska – Szwecja – w ramach Światowych Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.

I przyznać trzeba organizatorom, że nie tylko ringowe – polsko-szwedzkie – zmagania były powodem do jakże wspaniałych przeżyć licznie zgromadzonych na trybunach kibiców boksu. Organizatorzy – z Markiem Pałuckim, Kazimierzem Adachem, czy Sławomirem Kozłowskim na czele – nie zapomnieli bowiem o starej gwardii słupskich pięściarzy, których zaprosili na ten mecz i których uhonorowali w ringu. Pomiędzy liny – jak za dawnych lat – weszli wywołując burzę braw m.in.: Ryszard Czerwiński, Jan Dydak, Piotr Krauze, Andrzej Zaniewicz, Zbigniew Turski, Edward Misiak, Jerzy Stodulski

Wśród gości obserwujących słupskie zmagania nie zabrakło także wybitnych osobistości pięściarskich, do których należy zaliczyć Mariana Kasprzyka – mistrza olimpijskiego z Tokio (1964), czy Janusza Zarenkiewicza – brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich z 1988. Kolekcja zdobyczy medalowych obu pięściarzy jest zresztą – co kibice boksu wiedzą – znacznie bogatsza.

Po uroczystościach honorowych nadeszła wreszcie pora na pojedynki, które stały na ciekawym poziomie i które – ku naszemu zadowoleniu – zakończyły się zwycięstwem Polski 10:6. Nazwiska zwycięzców zostały pogrubione:

Polska - Szwecja 10:6, Słupsk – 13.04.2018r.

60 kg: Adrian Kowal – Biniam Tesfagabr 3:0
64 kg: Damian Durkacz – Emil Harrysson 3:0
69 kg: Eryk Apresyan – Adolphe Sylva 0:3
69 kg: Natan Konszewicz - Mohammed Al-Maliki 1:2
75 kg: Bartosz Gołębiewski – Adam Chartoi 1:2
81 kg: Jakub Kasprzak – Liridon Nuha 2:1
81 kg: Mateusz Goiński – Victor Olsson 2:1
91 kg: Tomasz Niedźwiecki – Agit Bilge 3:0