Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski

TRZECH POLAKÓW W ĆWIERĆFINALE MEJ W ROSETO

Na trwających we włoskim Roseto juniorskich mistrzostwach Europy Polacy wciąż boksują w przysłowiową „kratkę”, notując obok zwycięstw także przegrane. W każdym razie na chwilę obecną biało-czerwoni mają trzech swoich przedstawicieli w ćwierćfinałowej strefie zmagań, czyli są już blisko medalowego podium.

Swoje walki wygrali: Paweł Brach (49 kg), który stosunkiem głosów 3:2 pokonał Rutę Costello (ROU) oraz Mikołaj Mańka, zwyciężając 5:0 Victora Conopliova (MDA). Poza nimi w ćwierćfinałowej strefie zmagań – w wyniku losowania – znalazł się nasz „superciężki” Oskar Kopera, który o medal będzie walczył z Vugarem Samadovem (AZE). Brach o wejście do półfinału spotka się z Attilą Bernathem (HUN). Natomiast rywalem Mańki będzie Cas van Peer (NED).

W innych dwóch pojedynkach na włoskich mistrzostwach Polacy musieli uznać wyższość rywali. I tak: Arman Dabaghyan (64 kg) przegrał z Sabuhi Abishovem (AZE), a Patryk Korzec (75 kg) został pokonany przez Bogdana Tolmachova (UKR). Oba pojedynki zakończyły się jednogłośnymi werdyktami punktowymi.