Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski

OSKAR KOPERA MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY JUNIORÓW W ROSETO

Po bardzo emocjonującej walce – w której drogą do sukcesu okazała się szybkość – Oskar Kopera pokonał Vugara Samadova (AZE) i zapewnił sobie awans do strefy medalowej kontynentalnego championatu juniorów w kat. +91 kg. Sędziowie opowiedzieli się za Polakiem stosunkiem głosów 4:1, który po kadeckim i juniorskim mistrzostwie Polski jest już także medalistą mistrzostw Europy juniorów. W walce o finał wychowanek Grzegorza Swadowskiego z BKS Orkan Gorzów Wlkp. boksować będzie z Vladislavem Kshevitskiym (BLR).

Blisko półfinału był także Mikołaj Mańka (60 kg), który stoczył równie zaciętą walkę z Cas'em van Peer'em (NED). Tym razem jednak sędziowie 4:1 jako zwycięzcę wskazali reprezentanta Holandii.

W rywalizacji kobiet bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowała Patrycja Borys (69 kg), która po zdecydowanym zwycięstwie punktowym – 5:0 – nad Olesią Krysiuk (UKR) w walce o medal zmierzy się z Victorią Ambrus (HUN).

Natomiast trzy inne nasze reprezentantki: Wiktoria Rogalińska (51 kg), Julia Różańska oraz Aleksandra Jońca doznały porażek. Pierwsza z Hanną Lakotar (HUN), druga z Sabriną Er Raqioui (ITA) – w obu przypadkach walki zakończyły się jednogłośnymi zwycięstwami rywalek na punkty. Natomiast trzecia z pokonanych Polek została odesłana do narożnika w 2 rundzie walki z Yulią Arefevą (RUS).