Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski

PATRYCJA BORYS W FINALE MISTRZOSTW EUROPY JUNIOREK. BEATA KAŁUŻA, EWELINA MAŃKA ORAZ OSKAR KOPERA WRACAJĄ Z BRĄZOWYMI MEDALAMI MEJ

Po bardzo dobrym pojedynku stoczonym w półfinale włoskich MEJ Patrycja Borys (69 kg) pokonała stosunkiem głosów 4:1 Alinę Popp (GER) i awansowała do ścisłego finału kontynentalnych zmagań, w których – w walce o złoto – zmierzy się z Angeliną Kabakovą (RUS).

Natomiast dwie pozostałe polskie półfinalistki: Beata Kałuża (54 kg) oraz Ewelina Mańka (81 kg), po jednogłośnych przegranych zostały brązowymi medalistkami championatu w Roseto. Kałuża uległa Aycan Guldagi (TUR). Natomiast Mańka – Anastasii Rybak (RUS)

Warto zaznaczyć, że cztery z naszych reprezentantek boksujących we włoskich mistrzostwach zapewniły sobie awans do tegorocznej edycji mistrzostw świata. Są to: Beata Kałuża (54 kg), Daria Puszka (60 kg) – losując ćwierćfinał MEJ, Patrycja Borys (69 kg) i Natalia Gajewska (75 kg).

W rywalizacji juniorów w półfinałowej strefie zmagań Polska miała jednego przedstawiciela. Był to Oskar Kopera (+91 kg), który w walce o wejście do finału włoskich mistrzostw zmierzył się z Vladislavem Kshevitskiym (BLR). Była to bardzo zacięta walka, w której  obaj oponenci toczyli otwartą walkę o zwycięstwo do końca. Ostatecznie jednogłośnie na punkty wygrał reprezentant Białorusi, ale Polak zasłużył na pochwałę