Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski

POLSKA – TURCJA NA RINGU W KIELCACH W RAMACH ŚKBO

Już w najbliższą sobotę (09.06.2018r.) w Hali Legionów w Kielcach, przy ul. Leszka Drogosza 2 reprezentanci Polski stoczą kolejny oficjalny mecz międzypaństwowy w ramach Projektu Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Tym razem ringowymi oponentami biało-czerwonych będzie drużyna Turcji.

W dotychczasowej historii Projektu Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego – który wystartował w ub. sezonie – Polacy rozegrali 7 meczów, z czego 6 w rywalizacji męskiej i 1 w rywalizacji kobiecej. Nasi seniorzy zwyciężyli kolejno z: Białorusią 14:10 w Ostrowcu Św., Niemcami 12:8 w Brodnicy, Armenią 14:6 w Kielcach, Irlandią 14:8 w Chęcinach, Węgrami 14:6 w Świeciu oraz ze Szwecją 10:6 w Słupsku. Natomiast nasze seniorki pokonały na ringu w Lubaczowie Ukrainę12:2.

Spotkanie z reprezentacją turecką zapowiada się niezwykle emocjonująco. Tym bardziej, że w składzie naszych gości znad Bosforu znajdują się uczestnicy ostatnich Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro: Selçuk Eker i Őnder Şipal. Brązowy medalista Mistrzostw Europy U 22 – Volkan Gőkçek A także brązowy medalista Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich z 2014 oraz mistrz Europy juniorów (2012) i mistrz Europy młodzików (2010) – Adem Furkan Avci.

Spotkanie Polska – Turcja będzie bardzo dobrym wprowadzeniem do kolejnego Projektu Polskiego Związku Bokserskiego, jakim jest Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego. To już druga edycja tego wydarzenia, która przypada na 10.06.2018r. i która stanowi promocję pięściarstwa olimpijskiego w całej Polsce.

Wracając natomiast do meczu w Kielcach, to przypominamy, że początek spotkania  - które odbędzie się w kieleckiej Hali Legionów przy ul. Leszka Drogosza 2wyznaczony został na godz. 15.30. Natomiast wszystkich tych, którzy tego dnia nie będą mogli być obecni w Kielcach informujemy, że mecz na żywo będzie można obejrzeć podczas bezpośredniej transmisji TVP SPORT, która jest już kanałem otwartym.

A oto nazwiska głównych bohaterów kieleckiego meczu (na pierwszym miejscu Polacy):

49 kg: Jakub Słomiński – Ramazan Őzbuǧanli

52 kg: Maciej Jóźwik – Serdar Abay

56 kg: Jarosław Iwanow – Selçuk Eker

60 kg: Adrian Kowal – Ahmet Çikot

64 kg: Damian Durkacz – Volkan Gőkçek

69 kg: Filip Wąchała – Adem Furkan Avci

75 kg: Bartosz Gołębiewski – Őnder Şipal

81 kg: Mateusz Goiński – Mustafa Ali Çavdar

91 kg: Michał Soczynski – Gencan Yaǧmur

+91 kg: Adam Kulik – Canberk Ertan