Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski

W SŁUPSKU ENERGA DA SZANSĘ NA REWANŻ TEGOROCZNE MPS

Już najbliższą sobotę (16.06.2018r.) słupski ring będzie miejscem, w którym czołówka polskich pięściarzy w grupie wiekowej Elite będzie mogła wyrównać sportowe rachunki za wyniki tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów, które rozegrane zostały w Karlinie pod koniec kwietnia.

Zawody zatytułowane „ENERGA DAJE SZANSĘ NA REWANŻ” rozegrane zostaną w Słupsku przy ul. Ogrodowej 5. Zależenie od warunków pogodowych ringowa rywalizacja toczyć się będzie albo na dworze, albo w hali sportowej. Początek walk – godz. 16.00.

To kolejny bardzo dobry pomysł słupskich ludzi boksu nie tylko na promocję pięściarstwa olimpijskiego na terenie Pomorskiego OZB, ale przede wszystkim to kolejna szansa startowa dla naszych zawodników, którzy takich startów po prostu potrzebują.

- Pomysł zorganizowania tego wydarzenia w Słupsku ma ścisły związek z tworzeniem pozytywnego wizerunku pięściarstwa, jako dyscypliny olimpijskiej – mówi Prezes SKB Energa Czarni Słupsk Marek PałuckiSam byłem zawodnikiem i wiem, że poza treningiem prawdziwa forma wypracowywana jest w oficjalnych ringowych występach.

Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć, że jest to jeszcze jedna ciekawa inicjatywa Słupska – miasta, gdzie przed laty potęgę pięściarską budował z dobrym skutkiem Patron bieżącego sezonu – Aleksy Antkiewicz. Dwukrotny medalista olimpijski w boksie (brąz – 1948, srebro 1952) oraz brązowy medalista ME (1953), wychował w mieście nad Słupią wielu mistrzów i reprezentantów Polski, którzy dziś kontynuują dzieło swojego mistrza, ucząc młodych adeptów szlachetnej szermierki na pięści nie tylko jak wygrywać w ringu, ale także jak właściwie zmagać się z codziennością.

A oto zestawienie walk na ringu w Słupsku:

49 kg: Jakub Słomiński (Wda Świecie) – Dorian Mospinek (Skorpion Szczecin)

56 kg: Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) – Kacper Harkawy (Skorpion Szczecin)

60 kg: Adrian Kowal (Olimp Lublin) – Bartłomiej Przybyła (Jawor Team Jaworzno)

69 kg: Mikołaj Tobera (Sporty Walki Piła) – Damian Durkacz (Spartan Knurów)

75 kg: Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce) – Mateusz Goiński (Zagłębie Konin)

81 kg; Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) – Michał Łoniewski (Kontra Elbląg)

91 kg: Michał Soczyński (Paco Lublin) – Tomasz Niedźwiecki (Orkan Gorzów Wlkp.)

+91 kg: Adam Kulik (Paco Lublin) – Mateusz Figiel (Hetman Białystok)